سامانه پیامک     سامانه ایمیل      ورود به صلح کارت

  صلح جهانی

  چگونه می توان صلح جهانی را تقویت کرد؟

  یکی از نقاط قوت توانایی ما در جمع کردن افراد مناسب برای دستیابی به یک هدف مشترک و ایجاد پروژه در جوامع محلی ما است.

  برای کمک به ایجاد و تداوم فعالیت و سرمایه گذاری در صلح مثبت ، خانه سرباز صلح توسعه داده شده است

  کارگاه های صلح جهانی : سرباز صلح در حال ایجاد برنامه درسی جهانی هستند که کلاس های آموزشی می توانند برای آن ها آموزش رهبران نوظهور در ستون های صلح جهانی استفاده کنند.

  چشم انداز صلح جهانی ، مبدل کننده تلاش های مشترک است که باعث ایجاد مجموعه های اجتماعی بین دولت ها ، آژانس های چند جانبه ، بخش خصوصی و جامعه مدنی می شود و به سمت تولید راه حل های نوآورانه برای چالش های جاری صلح و توسعه پیش می رود. صلح جهانی با همکاری جوانان در سراسر جهان و ذینفعان اصلی ، به یک اکوسیستم برای ایده ها ، مبتکران ، سرمایه گذاران و مجریان برای یافتن راه حل های عملی برای چالش های جهانی افزایش پیشگیری از درگیری و تقویت سیستم چند جانبه جهانی تبدیل خواهد شد.

  براساس شاخص صلح جهانی 2019 ، تقریباً یک میلیارد نفر در مناطقی زندگی می کنند که در معرض خطر یا آب و هوای بسیار بدی قرار دارند.

  تخمین زده می شود 971 میلیون نفر در معرض خطر شدید هوا و همچنین درگیری بالقوه هستند. تغییر وضعیت آب و هوا احتمالاً به امنیت منابع ، معیشت و ایجاد تعداد آوارگان افزایش می دهد - همه اینها می تواند تهدیدی برای صلح باشد.

  اکثر این افراد در آسیا و اقیانوسیه و جنوب آسیا زندگی می کنند - بیش از دو برابر سایر مناطق.

  صلح آمیزترین کشورها

  برای اولین بار در پنج سال ، صلح جهانی افزایش یافته است - اما فقط بسیار اندک. و اوضاع هنوز بدتر از 10 سال پیش است.

  تصویر جهانی تقریباً مشابه سال گذشته است. ایسلند همچنان صلح آمیزترین کشور جهان است - عنوانی که به مدت 11 سال در آن نگهداری می شود. نیوزیلند ، اتریش و پرتغال نیز از جمله صلح آمیز ترین ها هستند.

  افغانستان کمترین مکان صلح آمیز در جهان است و جانشین سوریه است و سودان جنوبی ، عراق و یمن پنج کشور کم صلح هستند و این مقامات را به خود اختصاص داده اند.

  خشونت فقط هزینه انسانی را شامل نمی شود ، هزینه های اقتصادی نیز وجود دارد. تأثیر آن بر اقتصاد جهانی در سال گذشته 14.1 تریلیون دلار در شرایط برابری قدرت خرید بود.

  این 1،853 دلار برای هر نفر است.

  صلح را چگونه می سنجید؟

  شاخص جهانی صلح نگاهی به "هارمونی حاصل از عدم خشونت یا ترس از خشونت" می دهد. این به عنوان صلح منفی شناخته شده است و با استفاده از سه منطقه برای GPI اندازه گیری می شود:

  درگیری داخلی و بین المللی ادامه دارد.

  امنیت و امنیت اجتماعی

  نظامی سازی

  زیر شاخص های مختلف با آنها ترکیب می شوند و نمره کلی می دهند.

   

   


  درباره ما

  خانه سرباز صلح ایران، یک سازمان مردم نهاد است که با محوریت سربازان دوران دفاع مقدس تشکیل و هویت بخشیدن به نقش سربازان مدافع ایران اسلامی، تقویت اتحاد و انسجام اقوام ایرانی و ادیان الهی در سطح کشور و مقابله با ایران هراسی، فراهم نمودن کمک به مجروحان جنگی و بازماندگان محترمشان، آموزش همگانی برای صلح، تلاش جهت بهبود شرایط اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سلامت و بیمه، پیگیری مطالبات معطل مانده این عزیزان و ترویج فرهنگ صلح و دوستی را از رسالتهای خود میداند.

   

     

  ارتباط با خانه سرباز صلح ایران

  مدیرعامل : قاسم رحیمی
  ایمیل :  ceo@sarbazsolh.ir

  تلفن :  91033311 (9821+)
  فکس:  91032311 (9821+)
  ایمیل : info@sarbazsolh.ir
  نشانی : تهران، تقاطع مطهری و شریعتی، خ شهدای ناجا، نبش فرهنگ شمالی، پلاک۲۲، طبقه اول
  نقشه   

  © سال 98 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد sarbazsolh محفوظ می باشد . | توسعه و راه اندازی توسط OFOGHIT